Ochutnávač HlidameNaftu LuciCat AutoZávodník Pension a Restaurace 338 Penzion Dřevěnice

Blog o HTML a CMS MODX

MODX - problémy a chyby v manageru

Nejčastější problémy nefunkčnosti manageru MODX a chybové hlášky.

Přesměrování domény do podadresáře

Máte zakoupenou novou samostatnou doménu a tuto chcete přesměrovat na podadresář staré domény, tak aby se zobrazoval název nové domény bez názvu podadresáře.

Loading text při nahrávání iframu

Pokud používáte na svých stránkách iframe, který například zobrazuje vyhledávač letenek nebo jakékoliv jiné webové stránky tak ste již určitě zjistili, že nahrání tohoto iframu trvá několik sekund a po dobu nahrávání je stránka prázdná. Návštěvník tak může nabýt dojmu, že vaše stránka nic neobsahuje a odejít z ní ještě dřív než se iframe nahraje. Tento problém lze vyřešit přidáním textu např. "Nahrávám data, prosím čekejte", který bude zobrazen v průběhu nahrávání iframu a jakmile se iframe zobrazí, text se skryje. Toto lze řešit pomocí JavaScriptu volaným v iframu pomocí OnLoad a skrytím textu přes CSS

Tvorba menu v MODx Evolution pomocí Wayfinder

Základní instalace systému MODx obsahuje snippet Wayfinder, který slouží jako menu builder, tedy nástroj pro "snadné" vytváření menu. Slovo snadné jsem úmyslně dal do uvozovek, protože začátečník se může nejprve cítit trochu ztracen při pokusu vykouzlit funkční menu, ale při bližším studiu zjistíte, že hezké menu se dá vytvořit docela snadno.

Konflikt mezi jQuery a MooTools

Tyto dvě externí knihovny jsou dnes velmi používané při tvorbě moderních a hezky vypadajících webů. Pokud se ale rozhodnete, že na jedné stránce použijete obě, může se stát, že spolu nebudou fungovat. Existuje ale postup jak tomuto konfliktu zabránit a ten si tu popíšeme.

SEO webových stránek pro vyhledávače

Tento článek slouží pouze, jako souhrn informací které jsem nasbíral o SEO a které se mohou případným začátečníkům v optimalizaci webových stránek hodit. Nebudu tu popisovat základní princip a všeobecné postupy při SEO, s pokorou přiznám že na to jsou jiné a lepší weby. Pokud ale začínáte, nebo se jen poohlížíte po dalších informacích (těch není nikdy dost), třeba vám tento článek v něčem pomůže

cookie policy here